25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Sep. 10, 2020PolandPG
Twoja ocena: 0
5 8 głosy

Gdzie oglądać? Cały film obejrzysz m. in. na Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Gdzie obejrzeć cały film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Online?

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy – tą elektryzującą historią żył cały kraj. O przypadku Tomasza Komendy rozpisywały się wszystkie media w Polsce. Nic więc dziwnego, że o mężczyźnie niesłusznie skazanym na 25 lat więzienia wkrótce powstał film, dokumentujący jego losy. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy cda od pierwszych minut trzyma w napięciu, budząc skrajne emocje. Komendę błędnie uznano za winnego popełnienia brutalnego morderstwa w tzw. zbrodni miłoszyckiej. Cała Polska śledziła tę sprawę. Po 18 latach wznowiono proces, który jasno wykazał niewinność mężczyzny. Po wyjściu z więzienia, zaaklimatyzowanie się w nowych warunkach, a także powrót do rzeczywistości okazał się równie trudnym zadaniem. Tomasz Komenda domaga się horrendalnego odszkodowania od organów państwowych. Niestety osoby, odpowiedzialne za wydanie nieprawidłowego wyroku wciąż pozostają bezkarne.

Reżyserem filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Online jest utalentowany Jakub Holoubka.

Niesłusznie spędził 18 lat za kratkami

Akcja filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy cda rozpoczyna się od emocjonującego aresztowania głównego bohatera w jego rodzinnym domu. W kolejnych minutach przeplatają się wątki ze sprawy z więziennym życiem mężczyzny. Realia te ukazane są wyjątkowo szczegółowo, a momentami mogą naprawdę przerażać. Widzowie są świadkami, jak w Komendzie, a także jego najbliższej rodzinie stopniowo umiera nadzieja. Popadają w rozpacz oraz załamanie nerwowe. Na ekranie przedstawiono niewyobrażalne cierpienie psychiczne, poczucie niesprawiedliwości, a także fizyczną udrękę niewinnego człowieka, którego współwięźniowie niejednokrotnie brutalnie pobili. Cały film 25 niewinności. Sprawa Tomka Komendy wzbudza skrajne emocje, a także ogrom współczucia dla głównego bohatera. Jego historię śledziły wszystkie media w Polsce. Tylko kwestią czasu było przeniesienie jej na ekran kin. Dzięki temu można choć na chwilę poczuć stan bezsilności, w którym znalazł się Komenda, a także postawić się na jego miejscu. Widzowie z przerażeniem oglądali niektóre sceny, zwłaszcza te przesiąknięte agresją oraz brutalnością.

Polecamy również cały film Zdrajca 2019, w którym fabuła skupia się na fascynującej przemianie Tommaso Buscetta.

Gwiazdorska obsada całego filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy cda

Reżyser Jakub Holoubka doskonale przeniósł na ekran jedną z najbardziej kontrowersyjnych historii w polskim sądownictwie ostatnich lat. Cały film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy obnaża ignorancję wymiaru sprawiedliwości. Przedstawia zwykłego, spokojnego chłopaka, któremu prokuratorskie niedbalstwo zabrało najpiękniejsze lata życia. Został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za brutalny gwałt i morderstwo, którego nigdy nie popełnił. Odsiedział 18 lat, po czym wznowione śledztwo wykazało jego niewinność. Komenda opuścił więzienną celę, ale koszmar tych wszystkich dni, spędzonych za kratkami nadal obecny jest w jego życiu.

Opis całej sprawy Tomasza Komendy znajdziesz na https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Tomasza_Komendy

Zobacz zwiastun filmu Tomasza Komendy

Twórcy tego poruszającego filmu szczególny nacisk położyli właśnie na ukazanie stanu bezsilności zarówno Komendy, jak również jego matki, która doświadczyła prawdziwej gehenny. W głównych rolach zagrali:

  • Piotr Trojan,
  • Agata Kulesza,
  • Dariusz Chojnacki,
  • Andrzej Konopka,
  • Jan Frycz,
  • Bartosz Bielenia,
  • Łukasz Lewandowski, a także
  • Jacek Beler.

Premiera filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Online miała miejsce 18 września 2020 roku i przyciągnęła do sal kinowych rekordową liczbę widzów. Nikt nie krył wzruszenia, zwłaszcza obecny na premierze Tomasz Komenda.

Ocena IMDb 7.7 76 głosy

Reżyser

Jan Holoubek
Reżyser

Obsada

Agata Kulesza isTeresa Klemańska
Teresa Klemańska
Piotr Trojan isTomasz Komenda
Tomasz Komenda
Dariusz Chojnacki isRemigiusz Korejwo
Remigiusz Korejwo
Łukasz Lewandowski isProsecutor Tomankiewicz
Prosecutor Tomankiewicz
Adam Nawojczyk isProsecutor Kostrzyna
Prosecutor Kostrzyna
Dariusz Toczek isGrzegorz Głuszak
Grzegorz Głuszak
Jan Frycz is
"Stary"
Andrzej Konopka isOfficer Kołoczko
Officer Kołoczko
Jacek Beler is
"Słodki"
Udostępnienia12

Mogą Ci się spodobać

Lassie, wróć! 2021 [online]
Spencer
Le Mans ’66
Wild Mountain Thyme (Miłość po sąsiedzku) Lektor PL
Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
After
After 3. Ocal mnie
King Richard: Zwycięska rodzina
Cudowny chłopak
Gierek
Jak pokochałam gangstera
Był sobie pies 2
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (37)