Green Book

Green Book

Nov. 16, 2018USA130 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Gdzie oglądać? Sprawdź nasz powyższy Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Gdzie oglądać cały film „Green Book” Online?

„Green Book” to komediodramat pochodzący z 2018 roku w reżyserii Petera Farelly. Przede wszystkim opowiada historię wybitnego pianisty Dona Shirkeya oraz jego pomocnika- Tony’ego Vallelongi. Produkcja jest oparta na fatach. Film „Green Book” CDA został wyróżniony trzema Oscarami, w tym dla najlepszego filmu. Co ciekawe tytuł filmu pochodzi, od „The Negro Motorist Green Book” jest to poradnik podróżny dla Afroamerykanów autorstwa Victora Hugo Greena. Premiera miała miejsce 11 września 2018 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Film „Green Book” Lektor PL pokochają miłośnicy komedii

Tony Lip (Viggo Mortensen) inaczej Frank, jest pochodzącym z niższej klasy społecznej, dla którego przeżycie kolejnego dnia stanowi wyzwanie. Udaje mu się zdobyć posadę u Dona Shirleya (Mahershala Ali), znanego czarnoskórego pianisty. Zatrudniony zostaje jako kierowca. Wszystkie przygody zaczynają się w momencie wyjazdu obu panów na dosyć długą trasę koncertową. Początek podróży nie wróży nic dobrego, gdyż Don nie toleruje prostackiego zachowania Tony’iego. Jednak w trakcie trasy Frank jest zachwycony grą pianisty. Co więcej, jest zaskoczony publicznością, która nagradza pracę pianisty ogromnymi brawami, a następnie potrafi wzruszyć się do łez.

Czy film „Green Book” przedstawia pełnię szczęścia?

Według Don’iego kariera przeszkadza mu w utrzymaniu dobrych relacji z rodziną. Czasem czuje się wręcz osamotniony. Na co dowodem jest stosunek seksualny z białym mężczyzną, na którym przyłapał Frank. Jednak łapówka załatwia całą sprawę. Niestety Don czuje się upokorzony całą sytuacją. Dochodzi między mężczyznami do kłótni, z której wynika ciężar, z jakim musi zmagać się gwiazdor. Nie może on bowiem jako osoba zamożna identyfikować się z ludźmi swojej rasy, a na dodatek nie jest tolerowany przez białych. Co więcej jego orientacja nie jest akceptowana przez przedstawicieli obu grup. To wszystko sprawia, że czuje się bardzo odrzucony i samotny.

Green Book Lektor PL

Green Book Lektor PL

Na dodatek mężczyźni rezygnują z występu, na który nie pozwolono im wejść z przyczyn rasowych. Postanawiają przenieść się w inne miejsce. Po występie wracają do rodzinnego domu Franka na wieczerzę wigilijną, na którą zaproszono Dona.

Czego możemy się spodziewać po całym filmie „Green Book” ?

Cały Film “Green Book” CDA jest opowieścią o mężczyznach pochodzących z dwóch różnych światów. Jeden opływający w majętność, a dla drugiego każdy dzień to walka o przeżycie. Jednak z czasem okazuje się, że stają za sobą murem w każdej sytuacji. Ich relacja przeradza się w przyjaźń.

Głównym poruszonym problemem jest z pewnością temat nietolerancji oraz niszczących stereotypów.

Reżyser problem przedstawił z humorem, aby lepiej go zrozumieć. Farelly twórca takich hitów jak: „ Głupi i głupszy” czy „ Sposobu na blondynki” stworzył film, oparty na prawdzie, która często chowana jest w tematach tabu. Film Green Book CDA pokazał ważne wartości w życiu każdego człowieka.

Warto zabrać się w podróż w towarzystwie Dona i Tona.

Zachęcamy do seansu.

Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Oryginalny tytuł Green Book
Ocena IMDb 8.2 304,713 głosy
Ocena TMDb 8.3 5,814 głosy

Reżyser

Obsada

Viggo Mortensen isFrank
Frank "Tony Lip" Vallelonga
Mahershala Ali isDon Shirley
Don Shirley
Linda Cardellini isDolores Vallelonga
Dolores Vallelonga
Von Lewis isBobby Rydell
Bobby Rydell
P. J. Byrne isRecord Executive Producer
Record Executive Producer
Montrel Miller isBirmingham Hotel Waiter
Birmingham Hotel Waiter
Udostępnienia1

Mogą Ci się spodobać

Naprzód
365 dni
Jumanji: Następny poziom
Centigrade
Mulan 2020
Botoks
After 2 (After We Collided)
Boże Ciało
Małe kobietki 2019
Aniołki Charliego 2019
Kartoteka 64
The Kissing Booth 2

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój email nie będzie nigdzie publikowany, ani przekazywany.
Strona