What's happening?

Obrazy bez autora
online
  Lektor PL
  Napisy PL

24708 wyświetlenia • 47 komentarzy

VodStrefa

Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Obrazy bez autora po szybkiej rejestracji.

Obrazy bez autora

Obrazy bez autora

Oct. 03, 2018Germany189 Min.R
Twoja ocena: 0
10 2 głosy

Gdzie oglądać? Cały film obejrzysz m. in. na Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Gdzie obejrzeć cały film Obrazy bez autora online?

Obrazy bez autora to niemiecki dramat, którego reżyserem jest Florian Henckel von Donnersmarck. Pomimo iż fabuła filmu jest fikcyjna, to inspiracją Floriana był artykuł słynnego niemieckiego reportera śledczego Jürgena Schreibera dotyczący niemieckiego malarza Gerharda Richtera. Cały film Obrazy bez autora opowiada o historii opartej na biografii malarza Kurta Barnerta, która inspirowana jest wyżej wspomnianym Gerhardem Richterem. W rolę głównego bohatera wciela się Tom Schilling – dobrze znany także z filmów “Who Am I. Możesz być kim chcesz” i “Nasze matki, nasi ojcowie”.

Obrazy bez autora Lektor PL – trudne losy Kurta

Kurt wraz z młodą ciotką Elisabeth wybierają się na wystawę „Entartete Kunst” w Dreźnie. Jego szczególną uwagę przykuła rzeźba “Dziewczyna z niebieskimi włosami” Eugena Hoffmanna. Choroba cioci wywiera ogromny wpływ na jego późniejsze życie. W Obrazy bez autora cda główny bohater uczy się malarstwa w drezdeńskiej szkole artystycznej. Tam też poznaje młodą studentkę projektowania mody Elisabeth Seeband. Zakochuje się w kobiecie, gdyż przypomina mu jego ciotkę. Okazuje się, że Ellie jest córką nazistowskiego lekarza Carla Seebanda, który jest odpowiedzialny za morderstwo Elisabeth.

W Obrazy bez autora Lektor PL najtrudniejszym etapem studiów dla Kurta jest namalowanie obrazów odzwierciedlających realizm socjalistyczny. Bohater nie może pogodzić się z tą ideologią i dziedziną sztuki.

Ojciec Ellie postanawia nie wracać do przeszłości i decyduje się podążać za socjalistyczną ideologią Niemiec Wschodnich. Ponadto nie akceptuje jej związku z Kurtem i robi wszystko, aby ją ochronić przed mężczyzną. Jednak mimo przeciwnościom młodzi się pobierają.

Lubisz mrożący krew w żyłach thriller? Sprawdź Niewidzialny człowiek ONLINE lub Pitbull Ostatni pies ONLINE.

Obrazy bez autora cda – artystyczny przełom Kurta

Do Niemiec Zachodnich przenosi się Carl, a krótko po nim Kurt oraz Ellie. Kurt robi wszystko, aby dostać się do Akademii Sztuki w Düsseldorfie, gdzie może swobodnie uczyć się sztuki. Musi także ukrywać, że ma już 30 lat. Nauczyciel dostrzega w chłopaku głębokie osobiste doświadczenie, a także chęć odnalezienia własnego głosu.

Jednak artystyczny przełom Kurta następuje w momencie, gdy znajdzie w gazecie artykuł o schwytanym nazistowskim lekarzu, który jest szefem Seebanda. Wykorzystuje umiejętności malowania figuratywnego do kopiowania czarno białych fotografii na płótno. Maluje także zdjęcia ciotki i Carla. W momencie, gdy nazistowski lekarz widzi dzieła zięcia, ucieka, nie mogąc pojąć, jak Kurt odkrył największy sekret. W Obrazy bez autora cda malarz spostrzegł, że będąc wiernym instynktowi artystycznemu, dojdzie do odkrycia prawdy.

Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Obrazy bez autora
Oryginalny tytuł Werk ohne Autor
IMDb Rating 7.7 12,418 votes
TMDb Rating 7.9 269 votes
Udostępniono1

Zobacz także

To: Rozdział 2
Ratownik 2020
Ucieczka z Pretorii
Wszystkie nasze strachy
Sala samobójców. Hejter
Zew krwi FILM
365 dni
Cudowny chłopak
Drive My Car
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Shiva Baby
Bohemian Rhapsody
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (47)