What's happening?

Pinokio
online
  Lektor PL
  Napisy PL

24708 wyświetlenia • 47 komentarzy
Pinokio

Pinokio

Dec. 19, 2019Italy120 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 2 głosy

Gdzie oglądać? Cały film obejrzysz m. in. na Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Oglądaj cały film Pinokio Online już teraz

Pinokio cda to dobrze wszystkim znana historia drewnianej kukiełki, która nagle ożywa i marzy o zostaniu prawdziwym chłopcem. Jest to ekranizacja powieści Carlo Collodiego z 1883 roku. Opowieść przenoszono na ekrany kin już wielokrotnie. Jej pierwszą wersją była disnejowska animacja o tym samym tytule z 1940 roku. Niezwykłą popularność zyskał również cały film Pinokio z 1996 r. z Martinem Landaua w roli głównej oraz kolejna odsłona przygód niesfornej laleczki z 2002 r. z Roberto Benigni. Każda z tych ekranizacji wzrusza i bawi, ucząc, czym jest prawdziwa miłość i przyjaźń. Przedstawia beztroską zabawę nieco samolubnej kukiełki, która wpadając w tarapaty, zrozumie, czym tak naprawdę jest ojcowskie oddanie i poświęcenie.

Pinocchio – Wzruszająca opowieść dla całej rodziny

Kiedy do miasteczka przybywa teatr marionetek, posunięty już w latach Geppetto zobowiązuje się do wystrugania jednej z nich. Samotny i ubogi stolarz nie wie jednak, że przedmiotem jego pracy jest magiczny kawałek drewna. Niespodziewanie stworzona przez niego kukiełka ożywa. Pinokio Online przedstawia losy drewnianej laleczki, która pragnie zostać prawdziwym chłopcem. Z biegiem czasu staje się jednak prawdziwym urwisem, wpadając w kolejne tarapaty i dając się we znaku swojemu staremu ojcu. Nie słucha jego nakazów ani próśb. Nie dostrzega nawet, jak bardzo Geppetto go kocha. Staruszek bez namysłu wyrusza w poszukiwanie Pinokia, gdy ten nagle znika. Ciekawość, rządza przygód i beztroskiej zabawy wzięły bowiem górę nad drewnianym chłopcem i wpędziły w poważne kłopoty. Pada ofiarą chciwego podstępu Lisa i Kota, a przez swoje niedojrzałe podejście do życia, przemieni się w osła. Pinokio cda przenosi widza w świat niczym nieskrępowanej wyobraźni. Pozwala mu oderwać się od rzeczywistości i zatopić się w marzeniach.

Lubisz filmy familijne? Zobacz gdzie obejrzeć Doktor Dolittle, który jest doskonałą propozycją dla całej rodziny w niedzielne popołudnie.

Bajka Pinokio

Wyjątkowa obsada filmu Pinokio Lektor PL

Cały film Pinokio to historia drewnianej kukiełki, która nie tylko wzrusza i bawi, ale również niesie bardzo ważne przesłanie. Pokazuje, jak ogromna jest ojcowska miłość i pozwala zrozumieć, czym faktycznie jest prawdziwe szczęście. Nie ma ono nic wspólnego z beztroskim chuligaństwem. Podkreśla także znaczenie empatii w dzisiejszym świecie. Twórcą włoskiej wersji filmu Pinokio Online jest Matteo Garrone. Reżyser znany jest z takich hitów jak Gomorra, Pentameron i Dogman. A w rolach głównych wystąpili:

  • Roberto Benigni,
  • Rocco Papaleo,
  • Massimo Ceccherini,
  • Matilda De Angelis,
  • Alida Baldari Calabria,
  • Gigi Proietti.

Roberto Benigni zagrał tytułową postać w wyreżyserowanym przez siebie filmie z 2002 roku. Ekranizacja nie odniosła jednak tak spektakularnego sukcesu jak wersja z 2019 r. Jej światowa premiera miała miejsce 25 grudnia 2019 roku. Natomiast w polskich kinach produkcja ma się ukazać 9 października 2020 roku.

Bajka Pinokio 2020 – zobacz zwiastun PL

Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Oryginalny tytuł Pinocchio
IMDb Rating 6.3 4,398 votes
TMDb Rating 6.8 686 votes
Udostępniono0

Zobacz także

Tajemnicze początki
Połączeni (Connected) (2021)
Nawet myszy idą do nieba
Strange World
To: Rozdział 2
Jak zostałem samurajem
Jathi Ratnalu
Pełnia życia
Klub brzydkich dzieci
Doktor Strange 2
Hotel Transylwania 4
After
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (47)