Proceder 2019

Proceder 2019

Nov. 29, 2019Poland137 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Gdzie oglądać? Sprawdź nasz powyższy Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Gdzie obejrzeć cały film Proceder online?

Cały film Proceder przedstawia historię rapera Tomasza Chady, który urodził się w 1978 roku na Śląsku. Rozpoznawalność przyniosła mu grupa Molesta Ewenement. Z czasem rozpoczął karierę solową. Wychował się na blokowisku, od małego pasjonował się muzyką. Poza artystycznymi talentami, z łatwością wpadał też w kłopoty. Raper zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2018 roku. Jego najbliższa rodzina, ukochana dziewczyna, a także wierni fani zostali tym dogłębnie poruszeni. Przyjaciele opisują Tomasz Chadę jako wielkiego pasjonata życia i muzyki. Potrafił tworzyć szczere i poruszające utwory. Muzyczny świat był dla niego odskocznią od rzeczywistości. Proceder cda to opowieść o pięknych marzeniach i brutalnej rzeczywistości.

Reżyser, obsada i ocena filmu

Reżyserem filmu Proceder cda jest Michał Węgrzyn. Gwiazdorską obsadę stworzyli: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, a także Anna Matysiak. Polską produkcję docenili krytycy na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Cały film Proceder był jednym z najbardziej oczekiwanych widowisk 2019 roku. W 2020 roku ekranizacja historii rapera trafiła na platformę Netflix z okazji drugiej rocznicy jego śmierci.

Hołd dla Tomasza Chady w filmie Proceder cda

Twórczość rapera Tomasza Chady była niezwykle osobista, dosadna i szczera do bólu. Cały film Proceder pokazuje, jak duże grono wielbicieli pielęgnuje pamięć o artyście. Chada ma również licznych naśladowców, którzy z gorszym lub lepszym skutkiem kontynuują jego sposób patrzenia na rzeczywistość, wyrażany poprzez utwory muzyczne. W filmie wystąpiła autentyczna postać, która godnie reprezentuje środowisko rapu – Kali. To niezwykle charyzmatyczny i ceniony w świecie rapu artysta.

Historia Tomasza nie jest przepełniona sielankowymi doświadczeniami. Wręcz przeciwnie, jego trudne dzieciństwo spowodowało, że w przyszłości dopuszczał się licznych kradzieży, a także handlował narkotykami. Matka ledwo wiązała koniec z końcem, pracowała jak szalona, aby zapewnić synowi godne warunki życia. W filmie Proceder cda przedstawiona również została Julia, która samotnie wychowuje dziecko. Młodzi zakochali się w sobie do szaleństwa. Chada oddał się pisaniu tekstów, nagrywaniu utworów i graniu koncertów. Nieustannie starał się wyjść na prostą. Wybory, jakich jednak dokonywał, niestety nie wychodziły mu na dobre. Stale pakował się w spory z policją.

Cały film Proceder ukazuje zmagania młodego człowieka z przeciwnościami losu. Jedyne, co posiada, to muzyczny talent i artystyczną wrażliwość, dzięki której w mistrzowski sposób przelewa na papier swoje frustracje, wątpliwości i nadzieje. Produkcja jest pozycją obowiązkową nie tylko dla fanów rapu i samego Tomasza Chady. Widowisko pozytywnie zaskoczy i wzruszy bardziej wrażliwych widzów.

Proceder 2019
Proceder 2019
Oryginalny tytuł Proceder
Ocena IMDb 5.3 277 głosy
Ocena TMDb 8.6 15 głosy
Udostępnienia2

Mogą Ci się spodobać

Słudzy diabła
Pinokio
Pięciu braci
Rambo: Ostatnia krew (lektor PL)
Obrazy bez autora
365 dni
Underdog 2019
Pięćdziesiąt twarzy Greya
Dusza i ciało
Pełnia życia
Dwóch papieży
After

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój email nie będzie nigdzie publikowany, ani przekazywany.
Strona