Bajki

Najnowsze filmy

Najlepsze bajki dla dzieci

Najlepsze bajki (Netflix, Hbo Go czy Amazon Prime Video) to gatunek, który z założenia skierowany jest do najmłodszych widzów. Niemniej jednak wraz ze stopniowym rozwojem  technologii, jak i koncepcji rysunkowej na świecie pojawiło się wiele bajek, które znakomicie sprawdzą się jako film familijny, a często nawet na swój sposób puszczają oko do dorosłego widza.

Na wstępie warto rozpatrzyć aspekt nazewnictwa. Przemiennie stosujemy dwa określenia tj. bajka i film animowany. Choć zgodnie z poprawnością nazewnictwa, określenie bajka powinno być używane do utworu literackiego, a film animowany do produkcji kinowej/telewizyjnej, to aktualnie dopuszczalne jest mieszanie tych dwóch nazw.

Dlaczego bajki Disneya skradły nam serca

Produkcje rysunkowe są unikalne. Jakby nie patrzeć pozwalają na nieograniczone możliwości przedstawiania dowolnego świata. Innymi słowy twórców ogranicza jedynie wyobraźnia.

Ponadto, w stosunku do produkcji fabularnych, filmy animowane mają o wiele więcej możliwości do prezentowania emocji. Stąd powstają takie mądre bajki dla dzieci do oglądania, jak np. “Nasze magiczne Encanto”, czy też “Gormiti”.

Jak można zaobserwować, produkcje animowane zawierają w sobie pewien przekaz, który ma nauczyć najmłodszych odpowiedniego zachowania. Często jest to dbanie o przyjaźń “Ralph demolka”, czy o rodzinę “Merida Waleczna”, “Połączeni”, czy też stawanie w obronie słabszych “Naprzód”.  Oczywiście najlepsze bajki dla dzieci to nie tylko nowe produkcje, tylko szereg kultowych filmów, które na zawsze zapisały się w kanwach kinematografii. Któż z nas nie płakał na “Królu Lwie”, czy też nie kibicował szalonym zabawkom z “Toy Story”.

Bajki te pokazują, jak łatwo można animacją wpłynąć na nasze emocje. To właśnie sprawia, że tak chętnie po nie sięgamy.

Gdzie oglądać bajki dla dzieci?

Wraz z rozwojem internetu, dostępem do produkcji tego typu stał się jeszcze większy. W efekcie tego można skorzystać z szeregu różnego rodzaju portali streamingowych np Netflix, Hbo Go, Amazon Prime Video. Niemniej jednak ich ogrom na rynku może doprowadzić do tego, że zanim znajdziemy właściwą bajkę, minie trochę czasu.

Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki filmów online. Pozwala ona na szybkie dotarcie do źródła danego streamu i cieszenie się wysoką jakością obrazu.

Wybierz już teraz swój ulubiony tytuł i wyszukaj go w największej bazie filmowej.