Romantyczne

Najnowsze filmy

Filmy romantyczne – dlaczego je tak kochamy?

Filmy romantyczne to jeden z gatunków filmów, które wielu panów omija szerokim, zaś Panie wręcz uwielbiają. Dzieje się tak za sprawa dość mocnego uprzedmiotowienia tego gatunku. Często  wrzucamy go do jednego worka z ckliwymi, delikatnymi filmami, bez żadnej akcji. Jednakże dzieła te bardzo często występują w mieszankach z innymi gatunkami, a w szczególności z komediami.

W takich momentach daje to nie tylko mocno wybuchowe połączenie, ale przede wszystkim masę świetnej rozrywki. W ten oto sposób dostajemy tak kultowe komedie romantyczne, jak np. “Krime Story. Love Story”, czy “Pech to nie grzech”.

Najlepsze filmy romantyczne o sporym potencjale

Najlepsze filmy romantyczne to oczywiście te wesołe, które dobrze poprowadzone przez reżyserów. Bardzo często mają szansę zabłysnąć na wielkim ekranie i dołączyć do kolekcji znanych i kochanych produkcji na całym świecie. Niestety nieco inaczej wygląda sytuacja, gdyż zanurzymy się do świata oferującego wzruszające filmy romantyczne. Tutaj produkcje kinowe zdarzają się dość różne, choć wciąż możemy zetknąć się z kilkoma interesującymi propozycjami.

Z pewnością na duże uznanie zasługuje “Aladyn”, a także “Mayday 2020”. Warto podkreślić, że najlepsze filmy romantyczne nie należą do produkcji z tzw. happy endingiem. Z reguły twórcy takich produkcji, dość wyraźnie bawią się emocjami widzów. Niewątpliwie powodują, że mocno związujemy się z bohaterami, by w finale wraz z nimi przeżywać wszystkie bóle i rozterki. Warto mieć to na uwadze, decydując się na ten gatunek.

Jak szukać filmy romantyczne na Netflix?

Szukając przykładowych propozycji godnych do polecenia filmów romantycznych, warto jest skorzystać z licznych platform streamingowych, takich jak np. Netflix. Serwis ten w swojej bibliotece ma wiele intrygujących propozycji, które z pewnością umilą Ci wieczór, zarówno spędzony samotnie, jak i we dwójkę.

Jeśli jednak nie możesz znaleźć ciekawego tytułu, zachęcamy do użycia polecanej wyszukiwarki filmów i seriali online, która pomoże Ci w odszukaniu działającego streamu VOD (Netflix, Hbo, Player, Prime Video i wiele innych). Tak czy inaczej, czasem warto oderwać się od typowego kina akcji i przygód rodem z sci-fi, by dać szanse filmom romantycznym.